Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dobre praktyki edukacyjne w pracy ze społecznością lokalną

Dobre praktyki edukacyjne w pracy ze społecznością lokalną

Muzeum Narodowe w Krakowie w partnerstwie z Evris Foundation ses. z Islandii zrealizowało projekt "Dobre praktyki edukacyjne w pracy ze społecznością lokalną – wizyty studyjne i warsztaty w ramach współpracy polsko-islandzkiej".
Celem współpracy z Islandią było dzielenie się wiedzą i doświadczeniem pomiędzy różnymi instytucjami oraz poznanie dobrych praktyk w dziedzinie pracy ze społecznością lokalną (m.in. edukacja, komunikacja, integracja społeczności lokalnej w odniesieniu do nowoutworzonego miejsca kultury). Przedmiotem obserwacji było funkcjonowanie w Islandii modelowych, harmonijnych powiązań między społecznością a instytucjami kultury, które pragniemy przenieść na grunt polski, współtworząc strategię edukacyjną, której pilotaż został wdrożony w Pawilonie Józefa Czapskiego.

W projekcie brali udział pracownicy Muzeum, pracownicy Evris Foundation oraz eksperci i pracownicy instytucji kultury z Islandii i Polski.
 

Spotkanie w Muzeum Sztuki w Reykjaviku

 

W ramach działania partnerskiego, wizyt studyjnych, warsztatów i spotkań przygotowano strategię edukacyjną w pracy ze społecznością lokalną do Pawilonu Józefa Czapskiego. Zyskała ona bardzo dobrą recenzję ekspertów z Islandii.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją, która powstała w ramach projektu:

Dlaczego warto podejmować współpracę międzynarodową? - plik do pobrania


Czas trwania projektu:

19.05.2015 - 31.03.2016

Projekt dofinansowano z Funduszu Współpracy Dwustronnej – część "b" dla Programu "Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego" w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

Wsparcie zostało udzielone ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz ze środków budżetu państwa.

Kwota dofinansowania: 165 591 zł


Partner

Dofinansowanie

Słowa kluczowe: projekt edukacyjny
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję